ФЭНДОМ


Ці тварини жили в степових передгір’ях монгольського Алтаю. Тримались невеликими табунцями – по 10-20 особин самок з молодняком. Ватажком завжди була найдосвідченіша самка, яка визначала пересування табуна. Косячний (табунний) жеребець звичайно лише супроводжував кобил з дітьми і охороняв табун від інших дорослих жеребців. У момент небезпеки він самовіддано захищав своїх підопічних – безстрашно давав відсіч вовкам, змушуючи хижаків відступити. Якщо табун переслідувався озброєними людьми, то навіть під свист куль жеребець біг позаду всіх.

Останній, що зберігся до наших днів. дикий родич домашнього коня. Про нього наука дізналася лише Х/Х ст. Віднайшов його в Монголії знаменитий мандрівник М.В. Пржевальський. Усі дикі коні, що живуть нині, збереглися завдяки зоопаркам. Занесений до Червоної книги МСОП.

Обнаружено использование расширения AdBlock.


Викия — это свободный ресурс, который существует и развивается за счёт рекламы. Для блокирующих рекламу пользователей мы предоставляем модифицированную версию сайта.

Викия не будет доступна для последующих модификаций. Если вы желаете продолжать работать со страницей, то, пожалуйста, отключите расширение для блокировки рекламы.